Apáczais Diáknapok Programja 04.03-04.05.

Szerda
Részvétel 16:00-ig kötelező!!!
  • 14:00 Rendezvénysorozat megnyitója; helyszín: padlástér
  • 14:15- 16:00 11. évfolyamosok művészeti alkotásainak kiállítása; helyszín: padlástér
  • 14:15-15:00 Művészeti osztály bemutatkozása; helyszín: díszterem
  • 15:00 Néptánc bemutató; helyszín: díszterem
  • 15:30 „Kisvárosi KÓLÓ” GUINNESS rekord kísérlet, körtánc a pályán
  • 14:00-tól Nevezések a sportvetélkedőkre (röplabda, labdarúgás, kézilabda, kosárlabda); helyszín: tornaterem
  • 14:00-tól Röplabda mérkőzések megkezdése; helyszín: tornaterem
Közbiztonsági osztály bemutatkozása: a rendőrség közreműködésével. Szonda bemutatása, részeges szemüveg, kutyás bemutató, ujjlenyomat vétel, stb. Helyszín az aszfaltos pálya.
 
Csütörtök
Részvétel 14:30-ig kötelező!!!
A programok 9:00-16:00-ig tartanak
  • 9:00 Hagyományos városkerülő túra (20 km-es és 33km-es távokra lehet nevezni reggel 8:00-tól) (B terv: rossz idő esetén a DVMSE sportcsarnokban vetélkedők!)
Sport: Labdarúgó bajnokság (5+1 fős csapatokkal); helyszín: aszfaltos pálya;
  • 9:00 Játékos sportvetélkedő (2 fiú, 2 lány/csapat); helyszín: tornaterem;
  • 10:45 Az Iskola legerősebb embere; helyszín: tornaterem;
  • 11:45 Kosárlabda bajnokság (3+1 fő/csapat); helyszín: tornaterem;
  • 12:00 Kézilabda bajnokság (6+1 fő); helyszín: aszfaltos pálya;
Közlekedési osztály bemutatkozása:
  • 9:00-12:00 Activity, puzzle, szókirakó, interaktív játék, stb.; helyszín: 202-es terem; Power point bemutató; helyszín: 203-as terem; Terepasztal
Közgazdasági szak bemutatkozása:
  • 9:00-14:00 Tőzsdeterem (értéktőzsde-játék részvényekkel, játékpénzzel); helyszín: PB1; 3.4 fős csapatokkal;
  • Marketing szoba (design és szlogengyártás); helyszín: PB2;
  • Gazdálkodj okosan játék; helyszín: PJ2;
  • Mozi szoba: PJ1; 20 fő befogadására alkalmas:
9:00 „ A pénz története”
10:00 „Az első nagy tőzsdekrach”
11:00 „A jelenlegi világválság okai”
12:00 PSZÁF kisfilmek)
  • 10:00 Osztályok karaoke versenye; helyszín: díszterem
  • 14:00 Tálász Zsolt koncertje; helyszín: díszterem
Informatika szakmacsoport bemutatkozása:
  • 9:00- 14:00
Szt1 (Orbán Miklós)
Témakör: Multimédia (FotoMorph)
Feladat: A program speciális áttünéseinek alkalmazásával flash animáció készítése.
Szt2 (Bocz Róbert)
Témakör: Számítógépes grafika a művészeti szakirányon
Feladat: Számítógépes grafika és a művészet kapcsolata a Wacom intuos rajztáblák használatával, retusálás, smink- készítés, fantasy grafika szabadkézi készítése.
Szt3 (Porgányi Zoltán)
Témakör: PROGRAMOZÁS (LAZARUS)
Feladat: Egyéni pálya megtervezése és elkészítése a Supaplex program számára.
Könyvtár: Kazay Lívia
Témakör: LEGO Mindstorms NXT robot programozása:
Feladat: Program készítése, melynek feltöltése után a robot egy előre megadott útvonalon fizikai beavatkozás nélkül végigmegy

Péntek
 Szünetekben:
  • 9:35-9:55 Biciklis bemutató; helyszín: sportpálya vagy díszterem
  • 10:30-10:50 Karate bemutató; helyszín: díszterem
  • 5. órában dokumentumfilm (témája: Mongólia, készített: Rochner Eckehart fényképész és operatőr)
  • 5. óra utáni szünetben szívalakzat a belső udvarban (látványkép készítése); megjelenés fehér vagy piros pólóban
admin at acsjszki.hu